SPŁYWY KAJAKOWE SULEJÓW

Sosenka kajaki

Witamy serdecznie poszukiwaczy przygód kajakowych jak i wszystkich lubiących wypoczywać w otoczeniu malowniczej przyrody.

Nasza firma z powodzeniem prowadzona jest od kilku lat. Cieszymy się dobrymi opiniami wśród osób, którzy korzystali z naszych usług. Aby sprostać wymaganiom zainteresowanych w naszej ofercie są spływy kilkugodzinne jednodniowe, weekendowe oraz kilkudniowe. Adresatami oferowanych przez nas usług są osoby indywidualne oraz grupy zorganizowane.

Dysponujemy kajakami polietylenowymi typu sprinter brio, które są bardzo wytrzymałe oraz posiadają wygodne siedzenia, co można docenić przy dłuższych spływach.
Specjalnie dla Państwa co roku staramy się rozszerzać naszą działalność o nowy sprzęt, który jest wygodniejszy, nowoczesny a zarazem i bezpieczny przy użytkowaniu.
Dla osób, które czują niepewność podczas spływu możemy zapewnić za dopłatą pomoc wykwalifikowanych ratowników WOPR, którzy będą dbali o Państwa bezpieczeństwo.
W cenę kajaka wliczone jest również ubezpieczenie NW.

Siedziba nasza znajduje się w Sulejowie gdzie znajdują się bardzo dogodne miejsca do zakończenia spływów jak również zorganizowania dla Państwa biwaku bądź ogniska. W bliskiej odległości od pozostawionych samochodów. Dzięki prowadzenia wynajmu pokoi możemy zaproponować Państwu nocleg po wyczerpującym dniu po wcześniejszym uzgodnieniu.
W ostatnim czasie mieliśmy zaszczyt gościć fotografów oraz karykaturzystów z całej Europy poniżej przedstawiamy pracę wykonaną przez jednego z nich.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu spróbujemy pomóc w doborze sprzętu, miejsca rozpoczęcia oraz zakończenia spływu.

Szlaki wodne

Sulejów położony jest w pobliżu rzek:  Pilica, Luciąża, Czarna Maleniecka.
Poniżej przedstawiono przykładowe trasy oraz odległości dla porównania.
Pragniemy nadmienić, iż po uzgodnieniu kosztów możemy zorganizować spływ tam, gdzie Państwo chcą.
Podane czasy spływu przedstawione są w przybliżeniu,  gdyż jest to uzależnione od tempa uczestników. Podczas spływu jesteśmy przez cały czas dyspozycyjni , aby w razie potrzeby udzielić wskazówek lub pomocy kajakarzom.  Długość trasy najlepiej jednak dobrać tak, aby spływ był przyjemnością i formą fajnej zabawy w grupie.

Pilica - rzeka ta jest bardzo spokojną o stałym nurcie.
Polecamy  ją szczególnie dla spływów firmowych, rodzinnych, osób płynących z małymi dziećmi, lub początkujących którzy dopiero nabierają doświadczenia kajakowego.

Krzętów – Sulejów (61,5 km) ~ 3 dni

Przedbórz – Łęg Ręczyński - Sulejów (45,1 km) ~ 2 dni (zalecane  z racji na dużą ilość kilometrów)

Łęg Ręczyński – Sulejów  (30 km)  ~  5-6 godz.
Spływ ten można zorganizować jako jedno dniowy lecz należy wziąć pod uwagę że jest to dużo kilometrów do pokonania a przy niskim stanie wody spływ może się przedłużyć.

Trzy Morgi – Sulejów (ok. 20 km) ~ 4-5 godz.

Biała – Sulejów Podklasztorze  (11,8 km) ~ 2-3 godz.

Kurnędz – Sulejów  (4,3 km) ~ 1-1,5 godz.

 

Luciąża – Murowaniec

Szlak kajakowy rzeką Luciąża rozpoczyna się w miejscowości Kłudzice przy moście drogowym po prawej stronie na skraju lasu. Natomiast swój finisz ma przy zalewie sulejowskim „murowaniec”.
Szlak ten jest dla osób bardziej doświadczonych z racji na utrudnienia takie jak powalone drzewa lub bardzo meandrujące brzegi.  Trasa liczy około 10 km. Spływ ten można przedłużyć do 14 km i wtedy zakończymy go na zalewie Sulejowskim w miejscowości Barkowice przy restauracji Róża Wiatrów. Podczas spływu w okolicy Przygłowa gdzie można zrobić sobie postój spotkać możemy bunkry z okresu II wojny światowej typu Ringstand 58c (https://pl.wikipedia.org/wiki/Ringstand_58c). Dużo osób nazywa tą rzekę złotymi piaskami ze względu na to iż w słoneczne dni wygląda ona bardzo malowniczo, a pokonywanie krętych zakrętów daje dużo frajdy i zabawy kajakarzom.


Czarna Maleniecka

Rzeka ta swój początek ma w miejscowości Sielpia. Długość całkowita to 85 km. Który polecany jest wczesną wiosną lub jesienią z racji na wyższy stan wody. Spływ ten można zorganizować na cztery dni lecz z powodu bardzo małej ilości usług hotelarskich możemy zaproponować nocleg w naszym pensjonacie za dopłatą do noclegu oraz transportu lub w namiotach.

Rożenek – Sulejów  - 17km czas płynięcia około 6 h. Rzeka Czarna Maleniecka łączy się z Pilicą niedaleko miejscowości Kurnędz. Jest to opcja spływu dla osób dobrze umiejących pływać kajakiem ponieważ do pokonania jest bardzo dużo przeszkód oraz dwie przenoski.

 

Cennik

Cena wypożyczenia kajaka Vista, Sprinter, lub Brio to tylko 40 zł przy zabraniu go z naszej siedziby i odwiezieniu po zakończeniu przez Państwa. Przy organizowaniu spływu po rzece Pilica, Luciąża lub Czarna Maleniecka na wybranych przez nas trasach jest to koszt 70 zł wraz z dowozem kajaków na miejsce rozpoczęcia, jak i uczestników przy grupie powyżej 2 kajaków. Istnieje również możliwość dowozu wyłącznie samych kajaków na miejsce spływu bez transportu osób. Przyczepy kajakowe jakie posiadamy mają miejsca na 15 kajaków i cena za transport to 1.5 zł/km liczony w obydwie strony.

Przy organizacji przez naszą firmę spływu w miejscowości podanej przez Państwa należy doliczyć również transport kajaków i osób. Dla osób i firm wypożyczających większą ilość sprzętu udzielamy dużych rabatów, które uzgadniane są indywidualnie. Wyjazdy organizujemy w ten sposób, aby przy dużej grupie uczestników wszyscy dotarli na miejsce w jednym czasie i mogli rozpocząć zabawę razem.

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zaliczki na konto w wysokości około 30% ceny spływu na podane niżej konto oraz przesłanie w formie @-mailowej ilości rezerwacji kajaków najpóźniej tydzień przed planowanym spływem - po wcześniejszym kontakcie z firmą w sprawie dostępności rodzaju i ilości sprzętu. W przypadku nie przyjazdu osób na spływ zaliczka przechodzi na poczet poniesionych strat przez firmę. Osoba która zarezerwowała sprzęt w przypadku przyjazdu na miejsce mniejszej ilości osób niż było zamówione pokrywa koszty całej rezerwacji.
Gdy w ocenie organizatora spływu jak i właściciela firmy pogoda splatała figla spływ można przełożyć na termin odpowiadający uczestnikom jak i właścicielom firmy, a w przypadku braku możliwości organizacji zaliczka zostanie odesłana na konto z którego została wysłana.

Zadzwoń do nas to przekonasz się że warto.

Dane do przelewu:

Wynajem Sprzętu Turystyczno-Rekreacyjnego "Sosenka" Grzegorz Olejnik
ul. Sulejowska 36,
97-330 Włodzimierzów

nr konta : 67 1940 1076 3191 9144 0000 0000

 

Nasz sprzęt

Wypożyczalnia nasza posiada nowoczesny, wytrzymały oraz bardzo bezpieczny sprzęt doceniany przez  użytkowników podczas spływów jednodniowych i kilku dniowych.
Kajaki  nie posiadają luków bagażowych.

Kajaki 2 osobowe

Kajak VISTA

Vista to jeden z ciekawszych kajaków dwuosobowych z otwartym kokpitem na świecie. Ceniony głównie przez wypożyczalnie kajakowe dzięki swojej wytrzymałości oraz doskonałemu wykonaniu. Produkowany jest od kilkunastu już lat i ciągle udoskonalany przez firmę Perception /WaveSport. Wygodne przesuwne siedzenia ze składanymi oparciami, wyłożonymi pianką neoprenową, regulowane podnóżki sprawiają,
że kilkudniowe wyprawy tym kajakiem to olbrzymia przyjemność. Jego duża wyporność pozwala na zabranie ze sobą sporej ilości ekwipunku, a możliwość dostawienia trzeciego siedzenia dla dziecka czyni Vistę kajakiem rodzinnym.
Obciążenie max. 300 KG.

 

Kajak RTM BRIO


Brio to dwuosobowy kajak rekreacyjno - turystyczny dla początkujących i zaawansowanych. Ceniony zarówno przez odbiorców indywidualnych jak i wypożyczalnie ze względu na szczególną trwałość.
Wyposażony w trzecie siedzenie dla dziecka, które mieści się pomiędzy pierwszym siedzeniem a drugim. Kajak jest stosunkowo krótki dzięki czemu doskonale nadaje się na takie rzeki jak Luciąża czy Czarna Maleniecka z uwagi na meandrującą rzekę.
Obciążenie max. 230 kg.

 

Kajak SPRINTER

Sprinter firmy Roteko jest to dwuosobowy kajak turystyczny. Wytrzymały, bezpieczny (wysokie burty), stabilny (szerokie i płaskie dno, wypukły kil poprowadzony przez całą długość kajaka, dwa wypukłe stateczniki po bokach). SPRINTER DUO wyposażony jest w dwa wygodne, wysokie, składane siedzenia. Można również zamontować dodatkowe siedzenie dla dziecka. Wygodne rączki zapewniają łatwe przenoszenie,
na dziobie zamontowano mapnik. Kajak jest stosunkowo krótki, dzięki czemu doskonale nadaje się na takie rzeki jak Luciąża czy Czarna Maleniecka z uwagi na meandrującą rzekę.
Obciążenie max. 250 kg.

 

Kajak TERCET (trzyosobowy)

Nowość na rynku, kajak 3-osobowy z trzema kokpitami.
Kajak dla trzech dorosłych osób, wyposażony w wygodne wyścielone neoprenem siedzenia, urządzenie sterowe, dwa luki bagażowe.
Ze względu na długość kajaka nie jest polecany na rzeki o wąskim korycie licznie meandrujące jak Luciąża lub Czarna Maleniecka.
Obciążenie max 300 kg.

 

 

Kajaki 1 osobowe

EXPRESSION 11

EXPRESSION 11 projektanci PERCEPTION zbudowali z myślą o początkujących i średnio zaawansowanych kajakarzach.
Stabilny i zwrotny, zaprojektowany został tak aby zapewnić przyjemność pływania na różnych akwenach: od jezior, zatok, stawów po rzeki i łagodne wody przybrzeżne dla bardziej doświadczonych kajakarzy. Konstrukcja EXPRESSION 11 to doskonała równowaga ogólnej stabilności bez utraty zwrotności. Krótszy kadłub sprawia, że kajak ten to konstrukcja wręcz stworzona do pływania po polskich krętych rzekach,
a wysuwany skeg sprawia, że nie straszne mu też duże akweny.
Obciążenie max. 114 kg.

 

CAROLINA 12

Wersja Rental+luk popularnego i docenianego kajaka Carolina 12 exp angielskiej firmy Perception. Wysokiej klasy, super wygodny kajak turystyczny dla początkujących i zaawansowanych kajakarzy.
Cechuje go idealne połączenie prędkości, stabilności z prostotą obsługi. Idealny na jeziora, rzeki, nadbrzeża.
Obciążenie max. 150 kg.

 

CAROLINA 14

Znany kajak turystyczno-ekspedycyjny w wersji z jednym hermetycznym lukiem. Połączenie komfortu z rewelacyjną nautyką.
Dłuższa wersja Caroliny 12. Flagowy kajak jednoosobowy angielskiej firmy Perception, na wszystkie wody śródlądowe i morze. Bardzo wygodne siedzenie z wyściółkami i regulowanym oparciem, olinowanie , mapnik, szczelny luk bagażowy, regulowane podnóżki powodują, iż użytkownik Caroliny 14 może spokojnie wybrać się na dłuższą wyprawę.

 

KILROY (kajak wędkarski)

Kajak KILROY oceniany jest jako jeden z najlepiej wyposażonych kajaków wędkarskich na rynku. Jest wyjątkowo stabilny co jest szczególnie ważne podczas pływania na stojąco.
Kilroy bardzo szybko stał się przedmiotem rozmów w świecie wędkarskim jako jeden z najbardziej wyposażonych kajaków na rynku. Szczególnie doceniają go ci, którzy nie chcą być mokrzy podczas wędkowania. Posiada wszystko czego użytkownik może oczekiwać od kajaków wędkarskich JACKSON :
- wygodne, regulowane siedzenie
- łatwy dostęp do przechowywanych rzeczy
- hermetyczny luk
Jest wyjątkowo stabilny co jest szczególnie ważne podczas pływania na stojąco. Posiada zdejmowane zabezpieczenie przedniej części pokładu, które można przemieścić na tylną część.
Wyposażony jest w uchwyty na wędki, butelkę na wodę, uchwyty na wiosła oraz czerwoną flagę dla zapewnienia bezpieczeństwa. Rączki ułatwiają przenoszenie kajaka.
Regulowane siedzenie w pionie można obniżać dla zachowania lepszej stabilności lub podwyższyć aby mieć lepszy widok na wodę.

 


Wiosła

Wiosło Boreal Senior 225cm jest to lekkie wiosło aluminiowe posiadające proste lub skrętne łopatki.

 

Wiosło kajakowe Szmagliński proste wykonane z drewna.

 

 

Kamizelki asekuracyjne

Posiadamy kamizelki w różnych rozmiarach, które dopasowywane są po przyjeździe na miejsce zbiórki.
Są to kamizelki czołowych marek które zapewniają komfort pływania oraz Państwa bezpieczeństwo.

kamizelki dla dzieci
   

 

 

 

 

 

 

kamizelka asekuracyjna BA100 70 N TRIBORD firmy Decathlon

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kamizelka asekuracyjna  RTM EUROCLUB

 

 

Dodatkowe wyposażenie

Przedmioty, które są na wyposażeniu tego działu dostępne są po wcześniejszym uzgodnieniu z właścicielami firmy z racji tego iż są to produkty, w które nie są wyposażone wszystkie kajaki.

worki wodoszczelne - posiadamy w naszej ofercie worki, które zapewnią że ubrania lub przedmioty w nich schowane nie zamoczą się w czasie niespodziewanego wywrócenia się kajaka. Osoba która użytkuje sprzęt sama ponosi odpowiedzialność w razie zamoczenia sprzętu elektronicznego.

dodatkowe siedzenie dla dziecka do kajaka VISTA

 

 

 

dodatkowe siedzenie dla dziecka do kajaka SPRINTER

 

 

 

fartuch do kajaka CAROLINA 14 lub 12

 

 

 

rzutki przydające się dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas spływu

 

 

 

wózki do przenosek
Są to wózki, które podkłada się mniej więcej w połowie kajaka co pomaga w przypadku pokonania takich miejsc jak np. tama w Smardzewicach, gdzie kajaki trzeba przetransportować duży odcinek drogi, a nie niesie się go w rękach.

 

 

 

 

kamizelka dla psa

 

Pobieralnia (w przygotowaniu)

  • Umowa wypożyczenia kajaka
  • Regulamin wypożyczalni
  • Mapki pomocnicze rzek: Luciąża, Czarna Maleniecka, Pilica – odcinki
  • Co warto zabrać na kajak?