Sulejów położony jest w pobliżu rzek:  Pilica, Luciąża, Czarna Maleniecka.
Poniżej przedstawiono przykładowe trasy oraz odległości dla porównania.
Pragniemy nadmienić, iż po uzgodnieniu kosztów możemy zorganizować spływ tam, gdzie Państwo chcą. 
Podane czasy spływu przedstawione są w przybliżeniu,  gdyż jest to uzależnione od tempa uczestników. Podczas spływu jesteśmy przez cały czas dyspozycyjni , aby w razie potrzeby udzielić wskazówek lub pomocy kajakarzom.  Długość trasy najlepiej jednak dobrać tak, aby spływ był przyjemnością i formą fajnej zabawy w grupie.

Pilica – rzeka ta jest bardzo spokojną o stałym nurcie.
Polecamy  ją szczególnie dla spływów firmowych, rodzinnych, osób płynących z małymi dziećmi, lub początkujących którzy dopiero nabierają doświadczenia kajakowego.

Krzętów – Sulejów (61,5 km) ~ 3 dni

Przedbórz – Łęg Ręczyński – Sulejów (45,1 km) ~ 2 dni (zalecane  z racji na dużą ilość kilometrów)

Łęg Ręczyński – Sulejów  (30 km)  ~  5-6 godz.
Spływ ten można zorganizować jako jedno dniowy lecz należy wziąć pod uwagę że jest to dużo kilometrów do pokonania a przy niskim stanie wody spływ może się przedłużyć.

Trzy Morgi – Sulejów (ok. 20 km) ~ 4-5 godz.

Biała – Sulejów Podklasztorze  (11,8 km) ~ 2-3 godz.

Kurnędz – Sulejów  (4,3 km) ~ 1-1,5 godz.

 

Luciąża – Murowaniec

Szlak kajakowy rzeką Luciąża rozpoczyna się w miejscowości Kłudzice przy moście drogowym po prawej stronie na skraju lasu. Natomiast swój finisz ma przy zalewie sulejowskim „murowaniec”.
Szlak ten jest dla osób bardziej doświadczonych z racji na utrudnienia takie jak powalone drzewa lub bardzo meandrujące brzegi.  Trasa liczy około 10 km. Spływ ten można przedłużyć do 14 km i wtedy zakończymy go na zalewie Sulejowskim w miejscowości Barkowice przy restauracji Róża Wiatrów. Podczas spływu w okolicy Przygłowa gdzie można zrobić sobie postój spotkać możemy bunkry z okresu II wojny światowej typu Ringstand 58c (https://pl.wikipedia.org/wiki/Ringstand_58c). Dużo osób nazywa tą rzekę złotymi piaskami ze względu na to iż w słoneczne dni wygląda ona bardzo malowniczo, a pokonywanie krętych zakrętów daje dużo frajdy i zabawy kajakarzom.


Czarna Maleniecka

Rzeka ta swój początek ma w miejscowości Sielpia. Długość całkowita to 85 km. Który polecany jest wczesną wiosną lub jesienią z racji na wyższy stan wody. Spływ ten można zorganizować na cztery dni lecz z powodu bardzo małej ilości usług hotelarskich możemy zaproponować nocleg w naszym pensjonacie za dopłatą do noclegu oraz transportu lub w namiotach.

Rożenek – Sulejów  – 17km czas płynięcia około 6 h. Rzeka Czarna Maleniecka łączy się z Pilicą niedaleko miejscowości Kurnędz. Jest to opcja spływu dla osób dobrze umiejących pływać kajakiem ponieważ do pokonania jest bardzo dużo przeszkód oraz dwie przenoski.